Chovatelská Stanice ze Svinova Mgr. Dominika Sáblová chszesvinova@seznam.cz +420 735 199 601

Archiv novinek

Rok 2017

5. 11. 2017

Tento víkend jsem dokončila zazimování pergoly. Poslední čtvrtý koberec ji tak uzavřel ze západní strany a tak tam nastala ta typicky intimní zimní atmosféra hradní místnosti, kde visí samé gobelíny po stěnách… Program víkendu se odehrával jako obvykle kolem hospodárky, králíků, morčat, hrabání listí, hrabání listí a hrabání listí, odrbala jsem posledni balkonová rajčata a zasadila dva jedlé a dva nejedlé kaštany a akátová semínka a dvě brambory jako domácí mazlíčky.


12. 10. 2017

Milí přátelé, jako vždy před zimou i letos nastal čas na podzimní redukci naší morčecí populace a přípravu prostoru na jarní odchovy. Nejde jen o prostor, ale i o to posunout se v chovu dál, tedy vylepšit stavbu a typ ( hlava, uši, ramena, tělo, kyčle, zád´ ) a zapracovat na selekci v dalmatinské kresbě a též i sytosti barvy morčat a např. podsadě srsti apod. Chovná morčata, některá i s výstavní kariérou, budou k dispozici v prodejní sekci.


2. 10. 2017

Pár foteček slunečné neděle u nás ze dvorečka.  


28. 9. 2017

Narodily se nám 4 vrhy. V prodeji zatím nové dvě holčiny a jeden sameček. Byl to ale krásný hřejivý podzimní den :)


23. 9. 2017

Krásné ráno, milí příznivci našich stránek o dalmatinech. Přidala jsem nové fotky dvou nově narozených vrhů morčátek – K6 a M6. Na mazlíčka jsou tam dva kluci a jedna holčinka. Kukněte na fotky a kdo se ozve, ten dříve mele. Ti z vás, kdo mě kontaktovali dostanou právě ted´ informační zprávu mailem, tedy k ranní sobotní kávě na Vás vykouknou naše malé čumáčky z mailu. :)


18. 9. 2017

Během následujícího měsíce, od 21.9.2017 očekáváme miminka morčátek. Budou to letošní poslední vrhy, další až na jaře.


4. 9. 2017

Srdečně zvu všechny naše milé chovatele a pozorné čtenáře a fandy našeho chovu puntíků na sobotní výstavu králíků, holubů a drůbeže do Klimkovic, areál parku. V místě se koná i pout´, u nás bude guláš a jiné masité dobroty ze zabíjačky. Prodejní morčata budou v tombole.


21. 8. 2017

Pár novinek z chovu: načínáme nový kulatý balík sena, krmíme, kydáme, kydáme, krmíme, fotíme a taky selektujeme morčata na zimu. Z chovu vyřazen Charismatic, Zubr, Doubek, pravděpodobně půjde i Randál a Hádes. Nejbližší výstava Nitra 25.-26.11.2017, uvažujeme i o Lysé n.Labem týden před Nitrou.


6. 8. 2017

Dnes jsem dokončila poslední osmikotcovou králíkárnu, letos mám na účtu tedy celkem 4stavby. S králíky se připravujeme na výstavu do Lysé, Nitry, a Brna a taky na naši místní klimkovickou. Kdo by měl zájem o králíče na mazlíčka nebo tetované do chovu, jedná se o plemeno Anglický strakáč, váha kolem 3kg v dospělosti, necht´mě kontaktuje.


4. 8. 2017

Bohužel jsme přišli o samičku Laru, uhynula i s očekávaným vrhem. Týdenní vedra se projevila i na porodu její sestry Legendy, která miminka po porodu nevybalila. Třetí sestra Limetka má krásná dvojčata.


3. 8. 2017

Dnes k nám dorazila krásná černá bluegenová hladká samička Loki Happy Guinea Pig. Děkuji spřátelené stanici HGP za tuto krásku.


13. 7. 2017

Dnes byly sestaveny nové chovné páry převážně budoucích prvorodiček. Chystáme se na sobotní výstavu morčat.


3. 6. 2017

Do chovu modrých morčat přicestoval mladý sameček Smeagol Cavia Bohemia, je to trikolorek blue-bílá s amber, bude využit v chovu biko a trikoloru na blue.


25. 5. 2017

Většina odstavených morčátek odjela do nových rodin. Očekáváme ještě dva porody a chystáme se na výstavu do Olešné.


5. 5. 2017

Tak a zítra frčíme na výstavu do Turkovic. Xoulík, Pratur, Chalcedon a místo Nakadama jede Caesar, zdál se mi ve vynikající formě, tak jsem zvědavá, jak se bude líbit.


30. 4. 2017

Morčátka narozená 1.4.2017 budou mít zítra přesně měsíc. Váhy se nám podařily pěkné, někteří dokonce i 298g a dva extrémisti z vrhu I5 mají i 320g a 350g. Jarní travička a Berkell granule, seno, voda s kyselinkami a mléko od maminek je zkrátka nejlepší receptura do vínku. Kdo má zájem vyzvednout si morčátko zítra – 1.5.2017 tak jsem doma, klidně se zastavte. Další termíny jsou úterý, středa, čtvrtek po 18:30, pak až v neděli. Těšíme se na Vás. :)


26. 4. 2017

Milí přátelé, v sekci Naše vrhy jsou abecedně vyjmenovány jednotlivé odchovy, nyní jsme dokončili pátou abecedu a začínáme šestou, tedy vrh … X5, Y5, Z5, Ž5 a A6, B6 … Kliknutím myškou na tyto písmenka se Vám otevřou informace o celém vrhu i jednotlivé fotky morčátek z tohoto vrhu s informací, zda zůstávají v chovu, či budou na prodej. Aktuální prodej pak najdete v sekci Na prodej, zde jsou i informace o Vašich rezervacích a přibližných datech odběru. Systém morčat je krásně propojený rodiče/prarodiče apod. až do kolikátého kolene, můžete se tedy pídit do aleluja. :)


18. 4. 2017

Chystáme se na výstavu do Turkovic. Pojedou čtyři dospělí hladcí samci. Pratur, Xoulík, Chalcedon a Nakadam.


17. 4. 2017

Nové podařené fotky miminek v sekci Naše vrhy, vrh V5,W5… Ještě pět vrhů a bude to úplně aktuální, než se zase narodí další pusiny. :) Statisticky ještě čekáme porod u 7i samiček.


14. 4. 2017

Včera a dnes se narodili prvni modří dalmatini v naší chovatelské stanici. Vrh Y5 a X5. Máme před sebou ještě kus práce s vykreslením teček, čistotou noh atd. Ale není kam spěchat. :)


5. 4. 2017

V sobotu 1.4. se narodilo rekordnich 9vrhů a není to apríl. Jedno miminko bylo udušené, u druhého očekávám úhyn, je miniaturní. Nadějně výstavně se tváří tři standardní dalmatinci – 2×samec a samička.
Fotky průběžně doplním.


21. 1. 2017

Tento víkend jsem dala dohromady chovné skupiny a chovné páry. Dalo to kus organizační práce, něco jako hra Škatulata batulata… Od dubna se můžeme těšit na morčecí miminka. Spolu je 12 párů a 9 chovných skupinek.


12. 1. 2017

Od února se spustí nový web.


8. 1. 2017

Ty mrazíky –13 v noci nám to nepěkně komplikují s vodou.

Letos jsme nejeli výstavu Winter v Praze, byla dnes. Teplotní rozdíly venkovního chovu a koupání, fénování, cestování a vystavení morčat při pokojové teplotě jsou velké, 24 x –13 stupňů. Nehledě na protrhávání srsti, kterou potřebují, aby jim nebyla zima venku. Tedy zůstali v klidu ve svých kotcích, pěkně na seně a plné misce vylepšených granulí s mussli a mrkví. Jelikož tam je i vynikající sušený banán, velmi ráda chodím krmit a mlsám taky.