Chovatelská Stanice ze Svinova Mgr. Dominika Sáblová chszesvinova@seznam.cz +420 735 199 601

Kutílna

Moje nápady, které v chovu dnes a denně oceníte.
Servírované prakticky a jasně.
A můžete si sami vyrobit.

Přeprava morčat, přepravky

Opravdu se mi neosvědčilo dát do jednoho společného prostoru dvě morčata a to i přes to, že spolu bydlí a znají se. Dojet na výstavu s okousaným nebo dokonce i pokousaným morčetem je na vztek a škoda předcházející náročné předvýstavní lopoty. Ne každé morče snáší v klidu cestování, lépe je tedy je rozdělit. K tomuto účelu je ideální tzv. Holubice, neboli několika místná hliníková přepravka na holuby.

Má variabilní rozložení jednotlivých kójí, prostě si přesunete dělicí příčky dle potřeby, je lehká, elegantní, na výběr i různé velikosti i patrové zaklapávací uspořádání nad sebou.

Na co dát při přepravě pozor?

V létě je nejhorší cestovat ve vedru. Morče musí mít dost větracích otvorů kolem, jelikož sedí v malém prostoru, vyhřeje ho brzy na neúnosnou teplotu. Tak na to fakt pozor!!! Dát mu na cestu velkou okurku, jako zdroj vody, nepřehnat to se senem a trávou, protože hřeje, vůbec nedávat granule, morče pak hřeje o to víc pod sebe, nedávat pod morče měkké poddušky, ručníky, či tak něco. Radši preferovat prostor a vzduch, než jídlo. zastavit, vyvětrat. Auta s klimatizací mají jasnou výhodu…

Jaro, podzim – období příjemného cestování. Zásobit na cestu jídlem.

Zima – zateplit hřejivou látkou, např ideální protiotlakové deky apod. Nesmí se nachladit, či být v průvanu. Zásobit na cestu jídlem.

http://krmnesmesikvidera.cz/cs/home/104-prepravni-kos-hlinikovy-12holubu.html
http://krmnesmesikvidera.cz/…2holubu.html